конкурс чытачоў "Мая Радзіма - Беларусь"

З мэтай фарміравання асноў нацыянальнай самасвядомасці, узбагачэння маўленчай актыўнасці дзяцей і павышэння ўзроўню навыкаў вымаўлення слоў на роднай мове, ва ўстанове дашкольнай адукацыі, сярод выхаванцаў сярэдняга і старэйшага дашкольнага ўзросту адбыўся конкурс чытачоў "Мая Радзіма - Беларусь"

Выхаванцам сярэдняга і старэйшага дашкольнага ўзросту было прапанавана падрыхтаваць вершаваныя творы пра Радзіму на роднай беларускай мове.

Усе ўдзельнікі канкурса былі апрануты ў беларускія народныя касцюмы.

Конкурс пачаўся ўрачыста, прагучаў Гімн Рэспублікі Беларусь. Усе удзельнікі і гледачы праслухалі гімн стоя.

Было абрана журы конкурса, якое пільна сачыла за кожным удзельнікам каб вызначыць самага лепшага чытача.

За той час пакуль журы вызначала лепшых чытачоў, дзецям было прапанавана пагуляць у беларусскія народныя гульні "Адгадай, чый галасок", "Грушка", "Лапаточкі"

Прадстаунік журы, намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці Жогаль Ірына Іванаўна назвала лепшых чытачоў, павіншавала і ўручыла ім заслужаныя граматы:

Уладзіслава Жука, выхаванца старэйшай группы

Юлію Кавалевіч, выхаванку сярэдняй группы "Б"

Максіма Краўчука, выхаванца сярэдняй "А" группы

Паліну Ігнацюк, выхаванку старэйшай группы

Яну Молаш, выхаванку сярэдняй группы "А"

Макара Чуйко, выхаванца сярэдняй группы "А"

Усе ўдзельнікі конкурса атрымалі невялікія памятныя падарункі - ілюстраваную кніжку з беларускай народнай казкай, надрукаваную на беларускай мове.